خوش آمدید

AWT IMAGE

فصلنامه نقد کتاب فلسفه،کلام و عرفان

Philosophy & theology & mysticism Quarterly Book Review


فصلنامه تخصصی نقد کتاب فلسفه، کلام و عرفان، استمرار حرکتی است که با انتشار اولین شماره از کتاب ماه ادبیات و فلسفه در آبان ماه 1376 به همت سردبیر وقت ماهنامه آقای علی اصغر محمدخانی آغاز شد و تا شماره 97 ( آبان 1384) ادامه یافت. ظاهرا انتشار ماهنامه از شماره 98 (آذر 1384) تا شماره 114 ( فروردین 1386) به سردبیری آقای امین صدیقی منتشر می شود. در فاصله زمانی اردیبهشت 1386 تا شهریور همان سال مجله منتشر نمی شود تا اینکه اولین شماره دور جدید(دور سوم )، در مهرماه 1386 به سردبیری آقای علی اوجبی منتشر می شود، با این تفاوت که این مجله از کتاب ماه ادبیات و فلسفه به کتاب ماه فلسفه تغییر عنوان می دهد و به طور مستمر تا شماره 81 (خرداد 1393) شده است .

در ساختار کنونی، موسسۀ خانه کتاب به عنوان صاحب امتیاز، آقای مجید غلامی جلیسه(مدیر عامل موسسه) به عنوان مدیر مسئول، و دکتر مالک شجاعی جشوقانی، به عنوان سردبیر فصلنامه افتخار میزبانی اهالی فرهنگ و فلسفه را دارند . فصلنامه از نقد آثار مکتوب (با تاکید بر کتاب های منتشره در یک سال اخیر و حتی الامکان شش ماه اخیر که مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارند و احیانا کتب عربی و انگلیسی با مشورت سردبیر از طریق ایمیل فصلنامه) در حوزه های کلام ( کلام اسلامی ، کلام تطبیقی ، کلام ادیان ابراهیمی و ... )، فلسفه ( اعم از اسلامی، غرب، فلسفه های مضاف ، و ... )، منطق ( قدیم و جدید ) ، عرفان ( اسلامی، تطبیقی و .. ) استقبال می کند . حداقل و حداکثر حجم مقاله 3000 تا 6000 کلمه است و مقالات باید دارای چکیده، کلید واژه، مقدمه، ساختار انتقادی، جمع بندی و کتاب شناسی بوده و تمام ارجاعات، درون متنی باشد. مبنای ویرایش هم شیوه نامه مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی خواهد بود.

ارسال مقالات:

لطفا مقالات نقد کتاب خود را که حاوی چکیده، کلیدواژه و .... است در همین سایت بارگذاری کنید.

ارتباط با ما :

اساتید و پژوهشگران می توانند از طریق :

 ایمیل philosophy.faslnameh@gmail.com

شماره تماس 66414950-021 داخلی 309 (شنبه ها و دوشنبه ها)

 آدرس پستی : تهران، خ انقلاب اسلامی، خ فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک2،سرای اهل قلم، طبقه پنجم، فصلنامه نقد کتاب«کلام فلسفه و عرفان» با ما در ارتباط باشند .

صمیمانه از همه خوانندگان این فصلنامه دعوت می کنم تا با نقد و نظر و پیشنهادات خود ، ما را در جهت ارائه بهتر فصلنامه یاری کنند.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 471 بار   |   دفعات چاپ: 209 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 1 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فصلنامه نقد کتاب فلسفه،کلام و عرفان می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | Philosophy & theology & mysticism Quarterly Book Review

Designed & Developed by : Yektaweb